Rozpoczęło się zasiedlanie inwestycji w Krakowie!

W połowie sierpnia br. rozpoczęło się zasiedlanie inwestycji PFR Nieruchomości S.A. przy ul. A. Szwed-Śniadowskiej w Krakowie. W ramach rynkowego filaru rządowego programu mieszkaniowego powstało tu 481 lokali w ośmiu 4-kondygnacyjnych budynkach. Do wyboru mieszkania w pierwszej kolejności zaprosiliśmy osoby, które zajęły miejsca od 1 do 481 na liście wniosków zakwalifikowanych do najmu. Łącznie lista objęła 739 gospodarstw domowych. Kolejność wyboru jest zgodna z listą zakwalifikowanych wniosków. Jako pierwsi swoje „M” wybierają najemcy, którzy uzyskali najwyższą punktację za kryteria społeczne. Ostatni będą ci, którzy uzyskali najmniej punktów. Pierwszej selekcji 10 preferowanych lokali najemcy dokonują w cyfrowej platformie, a 3 z nich oglądają już na osiedlu i wskazują to docelowe, na które chcą podpisać umowę.

 

Jak działa aplikacja do wyboru mieszkań? 

W aplikacji można obejrzeć wszystkie mieszkania w 3D, sprawdzić widok z okna i wszelkie cechy mieszkania. Obliczyć koszt najmu i przyszłą dopłatę do czynszu z programu „Mieszkanie na Start”, a także przejść się na wirtualny spacer po osiedlu. Aplikacja powstała na podstawie projektu wykonawczego osiedla i jego autentycznego sąsiedztwa, jest więc zgodna ze stanem faktycznym. Przyszli najemcy otrzymali instrukcję użytkowania a także krótkie tutoriale video:

Wyboru 10 preferowanych lokali można dokonać w 4 łatwych krokach:

1: Logowanie do systemu (każdy najemca otrzymał swój login i hasło)

2: Wybór cech mieszkania, które najemca uważa za najważniejsze (np. czynsz, metraż, piętro, etc.).

3: Wybór 10 mieszkań (wystarczy kliknąć w znak „plus” po lewej stronie mieszkania).

4: Kliknięcie przycisku „zapisz preferencje”.

 

Lista mieszkań 

Każdy najemca widzi w systemie tylko te mieszkania, na które ma zdolność czynszową. Jeżeli np. wnioskował o M2 i ma zdolność czynszową max 1300 zł (czynsz + OE) to tylko takie mieszkania zobaczy w systemie. Wyjątek: jeżeli najemca wnioskował o mieszkanie M3, ale ma za małą zdolność czynszową na taki lokal, zobaczy mieszkania M2. Wyboru można dokonać spośród wszystkich 481 lokali, przy czym 295 lokali (budynki: A1, A2, A3, A4, B6) jest dostępnych od zaraz, a 186 lokali (budynki: A5, B7, B8) będziemy zasiedlać na przełomie I/II kw. 2023 r. Mapa osiedla>>

Uwaga! Najemcę, który wybierze mieszkanie w budynkach A5, B7, B8, również zaprosimy na osiedle. Będzie mógł obejrzeć standard naszych mieszkań w lokalach pokazowych, a także podpisze rezerwację na konkretne mieszkanie. Rezerwacja ta nie będzie jednak miała formy zobowiązania ze strony najemcy; dopóki nie podpisze umowy najmu, będzie mógł zrezygnować bez żadnych konsekwencji. Podkreślamy jednak, że decyzja o wyborze lokalu w budynkach A5, B7, B8 będzie nieodwołalna. Odstępstwo od tej decyzji będzie zależeć od wolnych mieszkań w pozostałych budynkach.

 

Help Desk

W przypadku problemów technicznych można do nas zadzwonić: 22 703 43 49. Dyżurujemy w dni powszednie od godz. 8 do 18. Jeżeli wyjaśnienie danej sprawy wymaga indywidualnej weryfikacji danych osobowych (np. przy kłopotach z logowaniem) należy zgłosić to mailem mailem: infolinia@mdr.pl (podając swoje imię i nazwisko oraz nr wniosku).