POLSKI FUNDUSZ ROZWOJU

PFR Nieruchomości jest spółką zależną Polskiego Funduszu Rozwoju, którego zadaniem jest wspieranie rozwoju gospodarczego kraju. PFR tworzy praktyczne rozwiązania, wspólnie z szeregiem spółek z obszaru: bankowości, ubezpieczeń, inwestycji, rozwoju przedsiębiorczości i innowacyjności oraz handlu i inwestycji zagranicznych.

PFR NIERUCHOMOŚCI S.A.

PFR Nieruchomości S.A. realizuje rynkowy filar rządowego programu mieszkaniowego, oparty na zasadach komercyjnych. Środki Funduszu Sektora Mieszkań dla Rozwoju, zainwestowane w budowę, są zwracane z czynszów najmu. Obecnie zarządzamy 7 tysiącami mieszkań (wybudowanych / w budowie).

Realizacją inwestycji przy ul. Anny Szwed-Śniadowskiej w Krakowie zajmuje się spółka celowa MDR Inwestycje 5 Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, utworzona przez Fundusz Sektora Mieszkań dla Rozwoju FIZAN, z którego pochodzą również pieniądze na budowę inwestycji. Poznaj nasze pozostałe osiedla:

Katowice (ul. Korczaka) – 523 mieszkania

Katowice (ul. Gospodarcza) – 513 mieszkań

Mińsk Mazowiecki (ul. Klonowa) – 138 mieszkań

Radom (ul. Tytoniowa) – 124 mieszkania

Dębica (ul. Ratuszowa) – 201 mieszkań

Świdnik (ul. Gen. Grota – Roweckiego) – 108 mieszkań

Łowicz (ul. Krudowskiego) – 96 mieszkań

Toruń (ul. Okólna) – 320 mieszkań

Nowy Targ (ul. Gen. W. Sikorskiego) – 130 mieszkań

Września (ul. B. Śmidowicz) – 100 mieszkań

Biała Podlaska (ul. Jana III Sobieskiego) – 186 mieszkań

Gdynia (ul. Puszczyka) – 172 mieszkania

Wałbrzych (ul. Husarska) – 192 mieszkania

Zamość (ul. Parkowa) – 96 mieszkań

Warszawa (ul. Ratuszowa) – 485 mieszkań

Kępice (ul. Niepodległości) – 42 mieszkania

Gmina Jarocin – 366 mieszkań

Wrocław (ul. Kolejowa) – 469 mieszkań

Wrocław (ul. Zatorska/Odolanowska) – 1 300 mieszkania

Lublin (ul. Krochmalna) – 390 mieszkań

Oława (ul. Paderewskiego) – 144 mieszkania

Lokalna społeczność w centrum uwagi

Nasze inwestycje zawsze są odpowiedzią na potrzeby lokalnej społeczności, dlatego ściśle współpracujemy z samorządami. Samorządy są często naszymi partnerami w spółkach celowych, powołanych do realizacji danej inwestycji. Ich wkładem do spółki jest grunt, a my zapewniamy finansowanie i realizację budowy. Samorządy decydują również o kryteriach naboru najemców, czyli o tym, komu w pierwszej kolejności wręczyć klucze do mieszkania.

Małgosia (Wałbrzych)

„Po śmierci męża musiałam opuścić dom. A jestem w tym wieku, że żaden bank już by mi nie udzielił kredytu. Kiedy się dowiedziałam, że zakwalifikowałam się do programu, rozpłakałam się. Ze szczęścia też można płakać.”

Hania (Biała Podlaska)

„Jestem pielęgniarką. Sama wychowuję dwie córki. Mam dopłatę do czynszu i pobieram 500+. Kiedy się dowiedziałam, że to mieszkanie będzie moje, zaczęłam tu tańczyć…”

Grzegorz (Wałbrzych)

„Sam wychowuję troje dzieci. Poprzednio mieszkaliśmy na maleńkim strychu, który własnymi rękami przystosowałem do zamieszkania. Był tam pęknięty komin; sadza pokrywała wszystko. Najstarsza córka ma astmę i po prostu się tam dusiła.”

Monika (Biała Podlaska)

„Mieszkałam z dwiema córkami w pomieszczeniach gospodarczych. Wilgoć powodowała, że ciągle chorowałyśmy. Teraz wreszcie żyjemy w normalnych warunkach.”

Hanna (Wałbrzych)

„Jestem nauczycielką i pełnię też funkcję wicedyrektora szkoły. Byłam pierwszą lokatorką w tym bloku, bo tak bardzo chciałam się wprowadzić, że zabrałam materac i już zostałam, mimo że wtedy były tu tylko gołe ściany …”

Daria (Kępice)

„Wychowałam się w domu dziecka. Chcę mojemu synowi stworzyć dom, którego sama nie miałam.”

Kasia (Kępno)

„Poprzednio moja córka miała do szkoły 20 kilometrów. Teraz wystarczy, że przejdzie przez ulicę. Bardzo dobrze nam się mieszka; wreszcie jesteśmy na swoim, nie musimy wynajmować.”

Magda (Biała Podlaska)

Gdyby nie to mieszkanie, nie zdecydowałabym się na drugie dziecko. Tam, gdzie mieszkaliśmy poprzednio, nawet na jedno nie było miejsca. A teraz mamy dwa pokoje i ogródek.”

Paweł (Kępno)

„Samorząd w Kępnie postawił na to, aby zatrzymać tu młodych przedsiębiorców. Ja prowadzę małą restaurację i pracuję od świtu do nocy, 7 dni w tygodniu. Miałem do wyboru: kredyt na rozkręcenie biznesu lub kredyt na mieszkanie. Dziś daję pracę kilkunastu osobom.”